Otas, rullīši, krāsošanas līmlentes


Otas
Mēdz būt divu veidu otas: no dabīgiem un sintētiskiem sariem. Dabīgo saru otas ieteicams izmantot tikai alkīda un eļļas krāsām (ja tas izmanto ūdenī šķīstošajām krāsām, dabīgie sari uzsūc ūdeni no krāsojamā sastāva un paliek pārak mīksta, kas apgrūtina tās izmantošanu). ūdenī šķīstošajiem sastāviem piemērotas ir sintētisko šķiedru otas, kuras tapat var izmantot arī alkīda produkcijai.

Rullīši
Protams, ota ir vispopulārākais krāsošanas instruments. Tomēr mēdz būt gadijumi (piemēram, nepieciešams nokrasot ļoti lielu laukumu), kad prātīgāk ir izmantot rullīti, kurš ir spējīgs būtiski paātrināt krasošanas procesu. Izvēloties rullīti, nepieciešams ievērot, ka tapat kā ar otām, lateksa krāsai jāizvēlas tikai sintetiska materiāla rullīši.

Krāsotāju līmlentes
Tās ir pašlīmējošās lentes ar papīra pamatni. Pamatpielietojums ir virsmu aizsardzība veicot krāsošanas, apmešanas darbus un uzklājot laku telpās. Laukumu, kuru nepieciešams aizsargāt no krasošanas, aizlīmē ar līmlenti. Sadzīvē krasotāju līmlenti izmanto, lai aizlīmētu logu šķirbas. Līmlenti plaši izmanto arī automašīnu krāsošanā. Plašais pielietojums ir saistīts ar līmkērtas specifiskajam īpašībām. Līmei ir zemas adhēzijas īpašības un pēc lentes noņemšanas uz virsmas nepaliek "pēdas".

Preču katalogs